صندوق ثابت یکم ایرانیان

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک یکم ایرانیان یک ابزار مالی برای کسب سود بی‌دردسر و غیر فعال است. این صندوق در تاریخ چهاردهم بهمن ماه سال 1387 کار خود را آغاز کرده است و تمامی فعالیت‌های آن زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار ایران است. با توجه به دارایی‌ها و روش‌های سرمایه‌گذاری، صندوق سرمایه‌گذاری مشترک یکم ایرانیان در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت قرار می‌گیرد. نیب مارکت، امکان خرید و فروش واحدهای این صندوق را برای شما فراهم کرده است.

شرح و عملکرد صندوق مشترک یکم ایرانیان

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک یکم ایرانیان یکی از صندوق‌های موفق سرمایه‌گذاری در ایران است و میزان دارایی‌های آن طی چهار سال اخیر بین 20 هزار تا بیش از 75 هزار میلیارد تومان بوده است. این صندوق با هدف گردآوری سرمایه و ایجاد سبدی متنوع از دارایی‌ها با کمترین ریسک سرمایه‌گذاری و ارائه سود ثابت به سرمایه‌گذاران تشکیل شده است و توانسته است در این راه موفق باشد. اعمال سود سرمایه‌گذاری در این صندوق به شکل ماهانه و در تاریخ بیست و پنجم هر ماه است. شما می‌توانید در سایت این صندوق نیز اطلاعات به‌روز بازدهی صندوق را برای بازه‌های زمانی هفتگی، ماهیانه، شش ماهه و سالانه و از زمان تاسیس تا کنون مشاهده کنید. برای مثال میزان سود سالانه این صندوق در 365 روز گذشته بیش از 19 درصد بوده است. ارکان صندوق سرمایه‌گذاری مشترک یکم ایرانیان عبارتند از:

ترکیب دارایی‌ها در صندوق مشترک یکم ایرانیان

اوراق مشارکت بیش از 50 درصد از دارایی‌های صندوق سرمایه‌گذاری مشترک یکم ایرانیان را تشکیل می‌دهند. نزدیک به یک چهارم از این دارایی‌ها نیز مربوط به سپرده بانکی هستند. دقیقا به‌همین دلیل این صندوق از این توانایی برخوردار است که سود ثابتی را به سرمایه‌گذاران ارائه دهد و کمترین میزان ریسک سرمایه‌گذاری را داشته باشد. همچنین نزدیک به یک چهارم دیگر دارایی‌های این صندوق مربوط به دارایی‌های سهام است. همچنین سرمایه‌گذاری‌های این صندوق شامل این بخش‌ها می‌شود