معرفی صندوق سرمایه‌گذاری مشترک میعاد ایرانیان

صندوق‌های سرمایه‌گذاری امکان کسب درآمد غیر مستقیم را برای شما ایجاد می‌کنند و شما دیگر نیازی به یادگیری تکنیک‌های سرمایه‌گذاری و اختصاص وقت زیاد برای معاملات ندارید. همچنین ریسک این صندوق‌ها بسیار کمتر از سرمایه‌گذاری مستقیم است. با این حال این صندوق‌ها نیز بر اساس ترکیب دارایی‌ها از نظر ریسک قابل دسته‌بندی هستند و صندوق سرمایه‌گذاری مشترک میعاد ایرانیان در گروه صندوق‌های سهامی با مقداری ریسک بیشتر نسبت به صندوق‌های درآمد ثابت است. این صندوق در سال 1393 کار خود را آغاز کرده است و زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادار ایران مشغول به فعالیت می‌باشد.

شرح و عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری مشترک میعاد ایرانیان

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک میعاد ایرانیان دارای شما ثبت 11280 در سازمان بورس و اوراق بهادار است. یکی از نکات مهم در مورد این صندوق، این است که بنابر تصمیمات اعضای حاضر در مجمع آن در تاریخ یازدهم مرداد سال 99، واحدهای این صندوق از ارزش اسمی یک میلیون ریال به ارزش اسمی 10 هزار ریال تجزیه شده است و این یعنی هر واحد بعد از تجزیه به 100 واحد تبدیل شده است. از سوی دیگر همان‌طور که می‌دانید در بازارهای مالی، ارتباط مستقیمی بین میزان ریسک و سودآوری وجود دارد. این یعنی اگرچه میزان ریسک این صندوق به‌دلیل سرمایه‌گذاری در سهام بیشتر است، اما امکان دریافت سود یا ضرر آن نیز افزایش می‌یابد. همچنین عملکرد این صندوق در سال‌های اخیر نشان از موفقیت در سرمایه‌گذاری و سودآوری مناسب داشته است. زمان اعمال سود ماهانه این صندوق نیز روز پانزدهم هر ماه است. صندوق سرمایه‌گذاری مشترک میعاد ایرانیان در گروه صندوق‌های مبتنی‌بر سهام قرار دارد و مدیران این صندوق بر اساس تجربه مالی و معاملاتی خود سرمایه گردآوری شده را روی سهام شرکت‌هایی با چشم‌انداز توسعه مناسب سرمایه‌گذاری می‌کنند. همچنین ما در نیب مارکت امکان خرید و فروش آسان واحدهای این صندوق را برای شما فراهم کرده‌ایم. از جمله ارکان صندوق سرمایه‌گذاری مشترک میعاد ایرانیان می‌توان به این موارد اشاره کرد:

ترکیب دارایی‌های صندوق سرمایه‌گذاری مشترک میعاد ایرانیان

مزیت بزرگ سرمایه‌گذاری در صندوق سرمایه‌گذاری مشترک میعاد ایرانیان نسبت به سرمایه‌گذاری مستقیم در تجربه بالا و تخصص مدیران سرمایه‌گذاری این صندوق در بازار بورس است. برای مثال بیش از نیمی از سهام این صندوق از گروه 5 سهم با بیشترین وزن هستند. این صندوق دارای درصد کمی از سپرده‌گذاری بانکی نیز می‌باشد.