معرفی صندوق فراز اندیش نوین

در بین صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، صندوق سرمایه‌گذاری مشترک فراز اندیش نوین، یکی از صندوق‌ها با کمترین ریسک سرمایه‌گذاری است. زیرا بیش از 75 درصد از سرمایه‌گذاری‌های این صندوق به دو بخش اوراق مشارکت و سپرده بانکی اختصاص دارد. همچنین تعداد واحدهای عرضه شده آن به بیش از 6.5 میلیون واحد رسیده است.

شرح و عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری مشترک فراز اندیش نوین

صندوق سرمایه‌گذاری مشترک فراز اندیش نوین در دی ماه سال 1388 تاسیس شد و امکان کسب درآمد ثابت را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده است. صندوق سرمایه‌گذاری مشترک فراز اندیش نوین را می‌توان صندوقی موفق دانست که میزان خالص دارایی‌های آن طی سال‌های 98 تا امروز بین 6 تا 15 هزار میلیارد ریال بوده است. این صندوق از همان ابتدای تاسیس، مجوز فعالیت خود را از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت کرده است و به‌طور مداوم تحت نظر این سازمان قرار دارد. شماره ثبت این صندوق نیز در سازمان سبا 10748 است. همچنین شما در صورت سرمایه‌گذاری در این صندوق، گواهی سرمایه‌گذاری را دریافت می‌کنید. متولی این صندوق سرمایه‌گذاری، موسسه حسابرسی هوشیار ممیز است. سود سرمایه‌گذاری در صندوق فراز اندیش نوین در روز بیست و پنجم هر ماه اعمال می‌شود که می‌توانید اطلاعات دقیق آن مانند سود هر واحد، مبلغ کل سود، مبلغ اضافه سود و... را در سایت این صندوق مشاهده کنید. همچنین تمامی اطلاعات سرمایه‌گذاری این صندوق در این سایت به‌روزرسانی و گزارش‌ها به سرمایه‌گذاران ارائه می‌شوند. شما می‌توانید با خدمات نیب مارکت سرمایه‌گذاری در این صندوق و خرید و فروش واحدهای آن را آغاز کنید. برای کسب اطلاعات دقیق‌تر نیز می‌توانید امیدنامه و اساسنامه این صندوق را از سایت آن دانلود و مطالعه کنید. برخی از ارکان دیگر این صندوق را با هم مرور می‌کنیم:

ترکیب دارایی‌ها در صندوق سرمایه‌گذاری مشترک فراز اندیش نوین

یکی از مهم‌ترین روش‌های انتخاب صندوق‌های سرمایه‌گذاری بررسی ترکیب دارایی‌ها در این صندوق‌ها است. زیرا بر اساس همین ترکیب، ریسک سرمایه‌گذاری قابل بررسی است. فراز اندیش نوین از جمله صندوق‌های سرمایه‌گذاری با کمترین ریسک است. بیشتری میزان سرمایه‌گذاری این صندوق به اوراق مشارکت و سپس به سپرده بانکی اختصاص دارد. پس از آن نوبت به 5 سهم با بیشترین وزن می‌رسد. بیشترین سهم صنایع نیز در دارایی‌های این صندوق مربوط به دو زمینه بانک‌ها و موسسات اعتباری و محصولات شیمیایی است.