صندوق درآمد ثابت آتيه نوين

صندوق سرمایه‌گذاری آتیه نوین از سال ۱۳۸۸ با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار به عنوان صندوق سرمایه گذاری موضوع بند ٢٠ ماده ١ قانون بازار اوراق بهادار مصوب آذر ماه سال ١٣٨٤ ، فعالیت خود را آغاز کرد.

شرح و عملکرد صندوق آتیه نوین

یکی از گزینه‌های محبوب برای کسب درآمد غیر فعال، سرمایه‌گذاری در صندوق آتیه نوین است. این صندوق در سال 1388 با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار و شماره ثبت 10765 کار خود را آغاز کرده است. این صندوق در گروه صندوق‌های سرمایه‌گذاری با امکان کسب درآمد ثابت و ریسک پایین برای سرمایه‌گذاری قرار دارد و می‌توانید با خدمات نیب مارکت، واحدهای آن را خریداری کنید. ارزش دارایی‌های این صندوق طی پنج سال گذشته بین 25 تا 200 هزار میلیارد ریال بوده است. صندوق سرمایه‌گذاری آتیه نوین تحت نظارت مستقیم سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کند. روش‌های سرمایه‌گذاری در این صندوق توسط شرکت تامین سرمایه نوین و مدیران سرمایه‌گذاری آن برنامه‌ریزی و اجرا می‌شوند. متولی این صندوق نیز موسسه حسابرسی هوشیار ممیز است. زمان پرداخت سود سرمایه‌گذاری در این صندوق، پانزدهم هر ماه است. اطلاعات بازدهی این صندوق در هر هفته به‌روزرسانی می‌شوند و گزارش‌ها در قالب گزارش‌های روزانه، سوددهی سالانه، سه ماهه، ماهیانه و هفتگی منتشر می‌شوند. برای مطالعه شرح مفصل فعالیت‌های صندوق آتیه نوین می‌توانید امیدنامه این صندوق را در سایت صندوق دانلود کرده و آن‌ را مطالعه کنید. این امیدنامه دارای 10 بند است و در سال 88 به تایید سازمان بورس و اوراق بهادار رسیده است. در صورت تمایل به سرمایه‌گذاری در این صندوق، نیب مارکت این کار را برای شما تسهیل می‌کند. ما در نیب مارکت امکان صدور (خرید) و ابطال (فروش) واحدهای این صندوق را به صورت آنلاین فراهم کرده‌ایم. ارکان دیگر این صندوق عبارتند از:

ترکیب دارایی‌های صندوق

ترکیب دارای‌های هر صندوق و روش‌های سرمایه‌گذاری آن راهنمای انتخاب صندوق و میزان ریسک صندوق است. آتیه نوین صندوقی با ریسک سرمایه‌گذاری پایین است زیرا بخش اعظم سرمایه‌گذاری این صندوق شامل سپرده و گواهی سپرده بانکی است و بخش کوچکی از آن نیز به سهام و دارایی‌های دیگر اختصاص دارد. همچنین سرمایه‌گذاری‌های این صندوق شامل این بخش‌ها می‌شود: