صندوق سرمایه‌گذاری ارمغان ایرانیان (با نماد ارمغان)

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت از مزیت ریسک کم سرمایه‌گذاری برخوردار هستند. صندوق سرمایه‌گذاری ارمغان ایرانیان نیز از جمله این صندوق‌ها است. اما این صندوق مزیت دیگری هم دارد و آن این است که در گروه صندوق‌های ETF قرار می‌گیرد و به‌همین دلیل می‌توان واحدهای این صندوق را در طول روز هم در بورس معامله کرد. این صندوق در سال 1398 با دریافت مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار کار خود را آغاز کرده است. واحدهای این صندوق را می‌توانید از طریق کارگزاری‌ها خریداری کنید.

شرح و عملکرد صندوق سرمایه‌گذاری ارمغان ایرانیان

نماد صندوق سرمایه‌گذاری ارمغان ایرانیان در تابلو بورس، ارمغان است و شما می‌توانید با خدمات کارگزاری‌ها درست مانند سهام، واحدهای آن را در بازار بورس، خرید و فروش کنید. توجه داشته باشید که تنها در حدود 10 درصد از دارایی‌های این صندوق ETF از نوع سهام است، بنابراین ریسک سرمایه‌گذاری در واحدهای آن بسیار کم است و درآمد ثابت را نیز دریافت خواهید. صندوق سرمایه‌گذاری ارمغان ایرانیان یکی از گزینه‌های مناسب سرمایه‌گذاری با ریسک کم است. شما با خرید واحدهای این صندوق قابل معامله می‌توانید به‌طور غیر مستقیم یا غیر فعال، درآمد کسب کنید. همچنین در صورت تمایل به سرمایه‌گذاری در صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک، نیب مارکت، خدمات متنوعی را در این زمینه به شما ارائه می‌دهد. ارکان صندوق سرمایه‌گذاری ارمغان ایرانیان را با هم مرور می‌کنیم:

ترکیب دارایی‌های صندوق سرمایه‌گذاری ارمغان ایرانیان

زمان اعمال سود ماهانه این صندوق، پانزدهم هر ماه است و دو روز بعد این سود به حساب سرمایه‌گذاران واریز می‌شود. تعداد واحدهای سرمایه‌گذاری این صندوق نیز در زمان نگارش این مطلب، بیش از 900 میلیون واحد بوده است. بخش اعظم دارایی‌های صندوق سرمایه‌گذاری ارمغان ایرانیان به اوراق مشارکت اختصاص دارد. سپرده بانکی دومین رتبه را در دارایی‌ها دارد و پنج سهم با بیشترین وزن، سومین رتبه را از نظر حجم در دارایی‌های این صندوق دارد.