صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) ارمغان ایرانیان

صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) ارمغان ایرانیان

نویسنده: واحد بازاریابی

صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) ارمغان ایرانیان

تاریخ: 1398/7/16 11:42:50 تعداد بازدید: 3441

صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF) ارمغان ایرانیاننام
صندوق:
ارمغان ایرانیان

نماد: ارمغان

موضوع فعالیت: موضوع فعاليت صندوق، سرمايه گذاري در اوراق بهادار با درآمد ثابت، سپرده‌ها و گواهي‌هاي سپردة بانكي، سهام پذيرفته‌شده در بورس تهران و فرابورس ايران است.

 

اهداف صندوق:

هدف از تشکيل صندوق، جمع‌آوري وجوه از سرمايه‌گذاران و اختصاص آن‌ها به خريد انواع اوراق بهادار با شرایط درنظر گرفته شده به منظور کاهش ريسک سرمايه‌گذاري، بهره­گيري از صرفه‌جويي‌هاي ناشي از مقياس و تأمين منافع سرمايه‌گذاران است.

نوع صندوق: با درآمد ثابت و با پرداخت سود ماهانه

قیمت اسمی هر واحد : 10,000  ریال

موعد پرداخت سود: 15 ام هر ماه

شرایط خرید واحدهای "ارمغان" : با توجه به اینکه واحدهای صندوق مذکور قابل معامله می باشد سرمایه گذارانی که قصد خرید واحدهای این صندوق را دارند لازم است دارای کد بورسی بوده و در غیر اینصورت با مراجعه به یکی از کارگزاری های کل کشور اقدام به دریافت کد بورسی نموده و سپس از طریق کارگزاری یا بصورت آنلاین اقدام به خرید واحدهای صندوق بدون محدودیت نمایند.

مزایای سرمایه‌ گذاری در صندوق:

 

1-شفافیت اطلاعاتی: علاوه بر محاسبه NAV و امکان بررسی وضعیت سرمایه­ گذاری از طریق کلمه کاربری و رمز عبور اختصاصی هر سرمایه­ گذار، قیمت صندوق بر روی تابلوی معاملات بورس اعلام خواهد شد.

 

2-نقدشوندگی بالا: نماد معاملاتی صندوق تحت هیچ شرایطی بسته نخواهد شد، بنابراین قابلیت نقدشوندگی واحدهای صندوق در هر زمان برای سرمایه­ گذاران فراهم می­باشد. علاوه بر این مساله حضور بازارگردان در صندوق باعث می­شود سرمایه­ گذاران در هر زمان که تمایل به فروش واحدهای سرمایه­ گذاری خود داشته باشند بتوانند در اسرع وقت این امر را میسر سازند.

 

3-معافیت مالیاتی: تمامی درآمدهای صندوق سرمایه گذاری در چهارچوب قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی و تمامی درآمدهای حاصل از سرمایه‌ گذاری در اوراق بهادار موضوع بند 24 ماده یک قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران مصوب 1384 و درآمدهای حاصل از نقل و انتقال این اوراق یا درآمدهای حاصل از صدور و ابطال آنها از پرداخت مالیات برآمد و مالیات برارزش افزوده موضوع قانون مالیات برارزش افزوده مصوب 02/03/1387 معاف می باشند و از بابت نقل و انتقال آنها و صدور و ابطال اوراق بهادار یاد شده مالیاتی مطالبه نخواهد شد.

 

4-حذف دوره جریمه از صندوق: صندوق مذکور دارای کارمزد متغیر ابطال یا دوره جریمه نمی­باشد بنابراین سرمایه­ گذاران در هر زمان که تمایل به خروج از صندوق را داشته باشند می­توانند به صورت آنلاین یا با مراجعه به یکی از کارگزاری­ های فعال در کشور نسبت به فروش واحدهای سرمایه­ گذاری خود بدون شکست اقدام نمایند.

 

5-پوشش ریسک: با توجه به اینکه صندوق مذکور با درآمد ثابت می باشد و در دارایی های با درآمد ثابت شامل سپرده بانکی و اوراق بهادار با درآمد ثابت سرمایه گذاری می نماید لذا بهترین گزینه سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران کم ریسک می باشد و سرمایه گذاران در شرایط رکود بازار می توانند با خرید واحدهای این صندوق، اقدام به پوشش ریسک خود نمایند.

 

 

ارمغان، ره آورد تخصص

مقاله های پیشنهادی

هوش مالی

ادامه مطلب

راهکاری برای سرمایه گذاران علاقمند به بورس که دانش و مهارت لازم را برای حضور در این بازار ندارند

ادامه مطلب

مفهوم ارزش گذاری

ادامه مطلب
درباره ما

گروه تأمین سرمایه نوین به عنوان اولین بانک سرمایه گذاری کشور، با مشارکت بانکهای تجاری و هلدینگهای صنعتی مجوز فعالیت خود را در سال ۱۳۸۷ از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت نموده است. صندوق های سرمایه گذاری تحت مدیریت تامین سرمایه نوین به عنوان قدیمی ترین صندوق های سرمایه گذاری با ایجاد بازدهی جذاب برای سرمایه گذاران همواره مورد توجه بوده اند لذا تامین سرمایه نوین با ایجاد سامانه جامع صندوق های سرمایه گذاری Nibmarket . com برای کلیه افراد راه حل های سرمایه گذاری متنوعی با مدیریت انواع مختلف از صندوق های سرمایه گذاری از طریق ایجاد امکان صدور و ابطال واحدهای صندوق های سرمایه گذاری ارایه نموده است.

تصویر مجوز
اطلاعات تماس
بخش مرکزی ، شهر تهران، امانیه ، بلوار نلسون ماندلا ، بن بست گل آذین ، پلاک -23
84341000 021
info@novinib.com
ساعت کاری: شنبه تا سه شنبه 7:30 الی 16:30- چهارشنبه 7:30 الی 15:30
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شرکت تامین سرمایه نوین می باشد.