بهترین عادت های سرمایه گذاران چیست؟

بهترین عادت های سرمایه گذاران چیست؟

نویسنده: واحد بازاریابی

کارشناس

تاریخ: 1398/7/6 13:55:55 تعداد بازدید: 552

بهترین عادت های سرمایه گذاران چیست؟

 

سرمایه گذاران موفق همان افراد عادی هستند که متفاوت فکر میکنند و عادت های مالی متفاوتی دارند. در واقع عادت یعنی عملی شدن تفکری که به صورت مداوم اجرا می شود. در ادامه به شرح 6 عادتی می پردازیم که می تواند از شما یک سرمایه گذار باهوش و موفق بسازد:

 

1-اول پس انداز کنید

یک سرمایه گذار موفق قبل از هرچیزی اهمیت پس انداز را می داند و به جای پیروی کردن از معادله ی روتین (پس انداز= هزینه – درآمد) از معادله ی (هزینه = پس انداز – درآمد) استفاده می کند. برای موفق بودن در سرمایه گذاری اول باید مبلغ مورد نظر خود را پس انداز کنید و سپس برای باقی مانده ی درآمد خود برنامه ریزی کنید.

 

 2-به صورت منظم سرمایه گذاری کنید

اقدامات و تصمیمات درست شما می تواند بهترین سرمایه گذاری شما باشد. دومین عادت سرمایه گذاران موفق، سرمایه گذاری به صورت روتین و اتوماتیک است. حضور در بازارهای سرمایه گذاری نظیر بازار سهام، صندوق های سرمایه گذاری و سبد های سهام می تواند بهترین تصمیم برای سرمایه گذارای مداوم اموال شما باشد تا ارزش سرمایه شما با توجه به نوسانات اقتصادی برای همیشه حفظ شود.

 

 3-کمتر از حد درآمد خود را خرج کنید

اگر سرمایه گذاران تا ریال آخر درآمد خود را خرج میکردند دیگر نمیتوانستند برای اهداف مالی خود برنامه ریزی کنند. برای آنکه سرمایه گذار موفقی شوید باید هزینه های زندگی خود را کمتر از مبلغ درآمدی خود برنامه ریزی کنید. خرج کردن بیش از حد به جای افزایش ثروت ممکن است باعث افزایش بدهی شود؛ ولی به این معنا نیست که در خرج کردن خسیس باشید.

 

4-مبلغی را برای روز مبادا نگه دارید

شرایط اضطراری مثل یک مهمان غیرمنتظره هر لحظه ممکن است بدون اعلام قبلی پیش بیاید. سرمایه گذاران موفق همیشه از لحاظ مالی در هنگام وقوع این شرایط آماده هستند تا از بدهکار شدن اجتناب کنند. در واقع صندوق سرمایه گذاری شرایط اضطراری از محل پس انداز جداست و سرمایه گذاران موفق و باهوش تلاش میکنند تا به صورت دوره ای مبلغ آن را افزایش دهند و اطمینان حاصل کنند که برای روز مبادا از لحاظ مالی آماده هستند.

 

5-همه تخم مرغ ها را در یک سبد نچینید

سرمایه گذاران موفق، استراتژی و برنامه ی خاصی برای سرمایه گذاری دارند که بر اساس حجم نقدینگی و ریسک پذیری، متفاوت است. اما اساس سرمایه گذاری برای آنها بر این مبنا قرار دارد که تمامی سرمایه خود را در یک زمینه خاص سرمایه گذاری نکنند تا بتوانند ریسک حاصل از سرمایه گذاری را کنترل کنند.

 

6-از اخبار غافل نشوید و احساسی تصمیم نگیرید

ترس از رکود اقتصادی باعث می شود که سرمایه گذاران در بعضی از موارد تصمیمات لحظه ای و احساسی بگیرند. سرمایه گذاران موفق با مطلع شدن از اخبار روز، این اجازه را به خود نمیدهند که در لحظه به صورت ناگهانی تصمیم بگیرند بلکه به سرمایه گذاری دید طولانی مدت دارند و از متخصصان و افراد مجرب این حوزه نیز مشورت می گیرند تا صرفا به شنیدن اخبار اکتفا نکنند و البته آنها از منظر تاریخی می دانند که هیچ رکودی ماندگار نیست و بعد از آن شتاب رشد بوجود خواهد آمد.

مقاله های پیشنهادی

شاخص های رفتاری سرمایه گذار موفق چیست؟

ادامه مطلب

درس هایی برای سرمایه گذاران (2)

ادامه مطلب

امیدنامه و اساسنامه صندوق های سرمایه گذاری چیست؟

ادامه مطلب
درباره ما

گروه تأمین سرمایه نوین به عنوان اولین بانک سرمایه گذاری کشور، با مشارکت بانکهای تجاری و هلدینگهای صنعتی مجوز فعالیت خود را در سال ۱۳۸۷ از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت نموده است. صندوق های سرمایه گذاری تحت مدیریت تامین سرمایه نوین به عنوان قدیمی ترین صندوق های سرمایه گذاری با ایجاد بازدهی جذاب برای سرمایه گذاران همواره مورد توجه بوده اند لذا تامین سرمایه نوین با ایجاد سامانه جامع صندوق های سرمایه گذاری Nibmarket . com برای کلیه افراد راه حل های سرمایه گذاری متنوعی با مدیریت انواع مختلف از صندوق های سرمایه گذاری از طریق ایجاد امکان صدور و ابطال واحدهای صندوق های سرمایه گذاری ارایه نموده است.

تصویر مجوز
اطلاعات تماس
بخش مرکزی ، شهر تهران، امانیه ، بلوار نلسون ماندلا ، بن بست گل آذین ، پلاک -23
84341000 021
info@novinib.com
ساعت کاری: شنبه تا سه شنبه 7:30 الی 16:30- چهارشنبه 7:30 الی 15:30
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شرکت تامین سرمایه نوین می باشد.