چگونه سرمایه گذاری را به نوجوانان آموزش دهیم؟

چگونه سرمایه گذاری را به نوجوانان آموزش دهیم؟

نویسنده: واحد بازاریابی

مرکز آنلاین سرمایه گذاری نوین

تاریخ: 1398/5/14 09:53:07 تعداد بازدید: 585

چگونه سرمایه گذاری را به نوجوانان آموزش دهیم؟نمی توان این واقعیت را انکار کرد که سرمایه گذاری نیاز به یک بینش صحیح و حتی تخصصی دارد اما آموزش در سنین نوجوانی در شکل گیری دیدگاه های سرمایه گذاری قطعا بی تاثیر نیست. پس در واقع آموزش، اولین گام و بدون اغراق موثرترین گام موفقیت مالی برای نوجوانان محسوب میشود.

 

شاید اولین موضوع برای آموزش سرمایه گذاری به نوجوانان صحبت در مورد "پس انداز" باشد. انسان های سرمایه گذار در آینده کسانی هستند که میتوانند بین مرز خرج کردن و پس انداز کردن تعادل ایجاد کنند. به عبارت ساده، سرمایه گذاران کسانی هستند که علاوه بر خرج کردن پول خود، مقداری از آن را سرمایه گذاری میکنند. شاید برخی از نوجوانان با خواندن زندگینامه ی برخی از میلیاردر های دنیا به این فکر بیفتند که فرآیند پولدارشدن می تواند خیلی "شانسی" و یا اتفاقی باشد اما باید به آنها آموزش دهیم که باید از هوش و تلاش خود رفته رفته برای موفقیت های مالی استفاده کنند.

 

"صبر" دومین موضوع آموزشی موثر برای نوجوانان در خصوص سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در واقع یک نوع رویکرد و برنامه ریزی بلند مدت برای رسیدن به اهداف مالی است. واقعیت این است که سرمایه ی مادی و ثروت در طولانی مدت بدست می آید، پس آموزش صبور بودن به نوجوانان برای رسیدن به برنامه ی بلند مدت سرمایه گذاری بسیار مهم است. از آنجا که مفهوم زمان برای بزرگسالان با نوجوانان می تواند متفاوت باشد؛ پس میتوان برای آموزش و راهنمایی نوجوانان در خصوص پس انداز و سرمایه گذاری برای آنها اهداف 1 ساله تعریف کنیم.

 

علاوه بر پول توجیبی و حتی برخی از هدایای نقدی، والدین نوجوانان می توانند آنها را نسبت به انجام برخی از کارها و دریافت دستمزد ترغیب کنند تا ارزش سرمایه ی بدست آمده براساس تلاش را بدانند و باید به مرور به آنها آموخت که سرمایه گذاری درواقع فرآیندی است که منجر به تولید درآمد مضاعف برای آنها میشود و این اقدام میتواند حتی خرید واحدهای سرمایه گذاری در صندوق هایی با در آمد ثابت به مبلغ حداقل یکصد هزار تومان باشد.

 

فراموش نکنیم که این اقدامات هرچند ساده میتواند سکوی پرتاب نوجوانان برای بوجود آمدن یک دیدگاه سرمایه گذاری در ذهن آنها باشد و از آنها انسان های موفقی در خصوص مباحث مالی و سرمایه گذاری بسازد.

مقاله های پیشنهادی

چشم انداز مالی برای سرمایه گذاران در زمان شیوع بیماری کرونا

ادامه مطلب

به صورت مدام ارزش پرتفوی خود را چک نکنید!

ادامه مطلب

درس های سرمایه گذاری که می توان از گیاهان آموخت

ادامه مطلب
درباره ما

گروه تأمین سرمایه نوین به عنوان اولین بانک سرمایه گذاری کشور، با مشارکت بانکهای تجاری و هلدینگهای صنعتی مجوز فعالیت خود را در سال ۱۳۸۷ از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت نموده است. صندوق های سرمایه گذاری تحت مدیریت تامین سرمایه نوین به عنوان قدیمی ترین صندوق های سرمایه گذاری با ایجاد بازدهی جذاب برای سرمایه گذاران همواره مورد توجه بوده اند لذا تامین سرمایه نوین با ایجاد سامانه جامع صندوق های سرمایه گذاری Nibmarket . com برای کلیه افراد راه حل های سرمایه گذاری متنوعی با مدیریت انواع مختلف از صندوق های سرمایه گذاری از طریق ایجاد امکان صدور و ابطال واحدهای صندوق های سرمایه گذاری ارایه نموده است.

تصویر مجوز
اطلاعات تماس
بخش مرکزی ، شهر تهران، امانیه ، بلوار نلسون ماندلا ، بن بست گل آذین ، پلاک -23
84341000 021
info@novinib.com
ساعت کاری: شنبه تا سه شنبه 7:30 الی 16:30- چهارشنبه 7:30 الی 15:30
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شرکت تامین سرمایه نوین می باشد.