ارکان صندوق چیست؟ (قسمت دوم)

ارکان صندوق چیست؟ (قسمت دوم)

نویسنده: 79297

مرکز آنلاین سرمایه گذاری نوین

تاریخ: 1398/3/18 13:11:21 تعداد بازدید: 682

ارکان صندوق چیست؟  (قسمت دوم)ضامن نقدشوندگی:

در حال حاضر در صندوق های سرمایه گذاری امکان وجود رکن ضامن نقدشوندگی وجود داشته و بدلیل بخشنامه بانک مرکزی مبنی بر عدم امکان تصدی رکن ضامن نقدشوندگی توسط بانکها، در صورت وجود این رکن معمولا توسط مدیر صندوق پذیرفته می­شود. همانطور که از نام این رکن مشخص است رکن مذکور وجود نقدینگی در صندوق در زمان پرداخت­ هاب مربوط به سود های دوره ای و همچنین ابطال سرمایه گذاران را ضمانت می نماید.

لازم به ذکر می باشد در صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت به دلیل اینکه به صورت تقریبی 90 درصد از پرتفوی صندوق به دارایی های ثابت شامل سپرده بانکی و گواهی سپرده بانکی و همچنین اوراق بهادار با درآمد ثابت تعلق گرفته است عدم وجود ضامن نقدشوندگی ریسکی را متوجه سرمایه گذاران نخواهد کرد. ولی این نکته ضرورت دارد که سرمایه گذاران در صورت انتخاب صندوق های سهامی و یا مختط برای سرمایه گذاری، حتما نسبت به وجود ضامن نقدشوندگی و یا بازارگردان حساس باشند.

 

حسابرس صندوق:

حسابرس صندوق توسط متولي از بین مؤسسات حسابرسی معتمد سازمان یا مؤسسات حسابرسی مورد تأیید سازمان، پیشنهاد و به تصویب مجمع صندوق می‌رسد.

 حسابرس صندوق مسئولیت بررسي اصول و رويه‌هاي کنترل داخلي مدير و متولي در اجراي وظايف مذکور در اساسنامه و اظهارنظر در خصوص کفايت يا ضعف اين اصول و رويه‌ها و اراية راه‌حل‌هاي پيشنهادي براي رفع نقايص احتمالي را دارد همچنین تهیه گزارش های حسابرسی برای صورت‌هاي مالي] شش‌ماهه و سالانه[ صندوق با رعايت استانداردهاي حسابرسي و با در نظر گرفتن استانداردهاي ملي حسابداري كشور بر عهده حسابرس صندوق می باشد.

 

 

ارکان صندوق چیست ؟ (قسمت اول)

مقاله های پیشنهادی

هزینه فرصت

درحال حاضر در صندوق های سرمایه گذاری امکان وجود رکن ضامن نقدشوندگی وجود داشته

ادامه مطلب

هوش مالی

درحال حاضر در صندوق های سرمایه گذاری امکان وجود رکن ضامن نقدشوندگی وجود داشته

ادامه مطلب

راهکارهایی برای سرمایه گذاران

درحال حاضر در صندوق های سرمایه گذاری امکان وجود رکن ضامن نقدشوندگی وجود داشته

ادامه مطلب
درباره ما

گروه تأمین سرمایه نوین به عنوان اولین بانک سرمایه گذاری کشور، با مشارکت بانکهای تجاری و هلدینگهای صنعتی مجوز فعالیت خود را در سال ۱۳۸۷ از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت نموده است. صندوق های سرمایه گذاری تحت مدیریت تامین سرمایه نوین به عنوان قدیمی ترین صندوق های سرمایه گذاری با ایجاد بازدهی جذاب برای سرمایه گذاران همواره مورد توجه بوده اند لذا تامین سرمایه نوین با ایجاد سامانه جامع صندوق های سرمایه گذاری Nibmarket . com برای کلیه افراد راه حل های سرمایه گذاری متنوعی با مدیریت انواع مختلف از صندوق های سرمایه گذاری از طریق ایجاد امکان صدور و ابطال واحدهای صندوق های سرمایه گذاری ارایه نموده است.

تصویر مجوز
اطلاعات تماس
بخش مرکزی ، شهر تهران، امانیه ، بلوار نلسون ماندلا ، بن بست گل آذین ، پلاک -23
84341000 021
info@novinib.com
ساعت کاری: شنبه تا سه شنبه 7:30 الی 16:30- چهارشنبه 7:30 الی 15:30
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شرکت تامین سرمایه نوین می باشد.