چشم انداز مالی برای سرمایه گذاران در زمان شیوع بیماری کرونا

چشم انداز مالی برای سرمایه گذاران در زمان شیوع بیماری کرونا

نویسنده: واحد بازاریابی

مرکز آنلاین سرمایه گذاری نوین

تاریخ: 1399/2/3 12:11:12 تعداد بازدید: 1661

چشم انداز مالی برای سرمایه گذاران در زمان شیوع بیماری کرونا

 

چه اتفاقی می افتد؟

اولین بار است که بعد از رکود اقتصادی سال 2008، بازارهای جهانی همچین سقوطی را (بخصوص در مورد قیمت نفت) تجربه می کنند. در این شرایط پیش بینی و تصمیم گیری در خصوص آینده بسیار سخت است. برخی ها بر این باورند که این شرایط در 3 ماه آینده بر طرف خواهد شد و همه چیز به روال عادی بر می گردد اما برخی دیگر بر این باورند که نظام سرمایه گذاری با این اتفاق به صورت کامل تغییر می کند. شاید در هفته های آینده و با بررسی آمار ابتلا و نرخ مرگ و میر در اثر شیوع در کشور های آسیایی، اروپایی و آمریکا راحت تر بتوانیم در مورد بازارهای سرمایه گذاری تصمیم گیری کنیم.

بازارها چگونه رفتار می کنند؟

چند هفته ی آینده بسیار مهم خواهند بود. اگر روند ابتلا و مرگ و میر وارد روند کاهشی شود، می توانیم امید داشته باشیم که به صورت تدریجی بازارها وارد مرحله ی رشد خود شوند البته سقوط سهام برخی از شرکت ها در بازارهای جهانی اتفاق غیر منتظره ای نبود اما شیب سقوط این بازارها باعث شگفتی تحلیل گران و سرمایه گذاران شده است.

این اتفاق برای سرمایه گذاران به چه معناست؟

این سقوط بازارجهانی با عث شده است که سهام ارزنده ی برخی از شرکت ها در شرایط فعلی با افت قیمت مواجه شده باشد، به نظر نمی رسد که اتفاق خاصی برای سود حاصل از خرید واحدهای سهام این شرکت ها رخ دهد زیرا این شیوع و این بحران اقتصادی زودگذر خو.اهد بود و دیر یا زود شرایط به حالت عادی برمیگردد اما بعد از رفع خطر کرونا قطعا با پیشرفت زیادی در قیمت سهام این شرکت ها مواجه خواهیم شد بنابراین الان زمان بسیار مناسبی برای خرید سهام این شرکت ها خواهد بود.

 

مقاله های پیشنهادی

هوش مالی

ادامه مطلب

راهکاری برای سرمایه گذاران علاقمند به بورس که دانش و مهارت لازم را برای حضور در این بازار ندارند

ادامه مطلب

مفهوم ارزش گذاری

ادامه مطلب
درباره ما

گروه تأمین سرمایه نوین به عنوان اولین بانک سرمایه گذاری کشور، با مشارکت بانکهای تجاری و هلدینگهای صنعتی مجوز فعالیت خود را در سال ۱۳۸۷ از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت نموده است. صندوق های سرمایه گذاری تحت مدیریت تامین سرمایه نوین به عنوان قدیمی ترین صندوق های سرمایه گذاری با ایجاد بازدهی جذاب برای سرمایه گذاران همواره مورد توجه بوده اند لذا تامین سرمایه نوین با ایجاد سامانه جامع صندوق های سرمایه گذاری Nibmarket . com برای کلیه افراد راه حل های سرمایه گذاری متنوعی با مدیریت انواع مختلف از صندوق های سرمایه گذاری از طریق ایجاد امکان صدور و ابطال واحدهای صندوق های سرمایه گذاری ارایه نموده است.

تصویر مجوز
اطلاعات تماس
بخش مرکزی ، شهر تهران، امانیه ، بلوار نلسون ماندلا ، بن بست گل آذین ، پلاک -23
84341000 021
info@novinib.com
ساعت کاری: شنبه تا سه شنبه 7:30 الی 16:30- چهارشنبه 7:30 الی 15:30
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شرکت تامین سرمایه نوین می باشد.