به صورت مدام ارزش پرتفوی خود را چک نکنید!

به صورت مدام ارزش پرتفوی خود را چک نکنید!

نویسنده: واحد بازاریابی

مرکز آنلاین سرمایه گذاری نوین

تاریخ: 1399/1/23 11:59:28 تعداد بازدید: 2063

به صورت مدام ارزش پرتفوی خود را چک نکنید!

 

ممکن است گاهی اوقات با بررسی شاخص های روزانه ی بازار سهام و ارزش پرتفوی سرمایه گذاری خود این احساس ناخوشایند به شما دست دهد که در حال ضرر کردن هستید اگر چه ریسک سرمایه گذاری در بازار سهام در کوتاه مدت بسیار زیاد است و سودمندترین شکل سرمایه گذاری برای افزایش سرمایه، سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می شود اما به شما پیشنهاد می کنیم به جای بررسی روزانه ی ارزش سرمایه گذاری خود، 2 راهکار زیر را در پیش بگیرید تا در آینده نتیجه ی آن را در شیوه های سرمایه گذاری و افزایش ثروت خود ببینید:

1-میزان ریسک پذیری خود را ارزیابی کنید:

اگر جز افرادی هستید که از ضرر و زیان های موقت در بازار سهام به شدت دچار ترس و نگرانی می شوید به احتمال زیاد سطح ریسک پذیری شما پایین است. البته این به عنوان نقطه ضعف شما محسوب نمی شود اما عامل بسیار مهمی در تعیین روش سرمایه گذاری است. پس بهتر است از سرمایه گذاری مستقیم در بازار سهام و یا شیوه های سرمایه گذاری با ریسک بالا پرهیز کنید و سرمایه خود را در صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت قرار دهید. اما اگر جز افرادی هستید که ریسک پذیری بالاتری دارید، می توانید با بررسی کامل انواع سهام های ارائه شده از صنایع مختلف در بازار سهام و بررسی تحلیل ها و اطلاعات منتشر شده از منابع موثق نسبت به سرمایه گذاری مستقیم و یا سرمایه گذاری در صندوق های در سهام یا سبد گردانی اختصاصی نسبت به سرمایه گذاری در بورس اقدام نمایید.

 

2- پس انداز را فراموش نکنید:

همانطور که در اخبار مشاهده می کنید وضعیت اقتصاد در سطح جهانی گاهی با وضعیت سخت و شکننده ای مواجه می شودکه قابل پیش بینی نیست (به خصوص در شرایط فعلی و شیوع بیماری کرونا در سطح جهانی) و این امر ممکن است خواه یا ناخواه برروی ارزش سرمایه شما تاثیر گذار باشد پس به شما توصیه میکنیم یک برنامه ی مشخص با توجه به میزان درآمد و هزینه خود تهیه کنید و در ان به صورت مستمر پس انداز را فراموش نکنید در واقع به صورت ثابت درصدی از درآمد خود را پس انداز و سرمایه گذاری کنید تا در صورت بروز بحران های اقتصادی بتوانید از آن استفاده کنید.

 

 

 
مقاله های پیشنهادی

هوش مالی

ادامه مطلب

راهکاری برای سرمایه گذاران علاقمند به بورس که دانش و مهارت لازم را برای حضور در این بازار ندارند

ادامه مطلب

مفهوم ارزش گذاری

ادامه مطلب
درباره ما

گروه تأمین سرمایه نوین به عنوان اولین بانک سرمایه گذاری کشور، با مشارکت بانکهای تجاری و هلدینگهای صنعتی مجوز فعالیت خود را در سال ۱۳۸۷ از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت نموده است. صندوق های سرمایه گذاری تحت مدیریت تامین سرمایه نوین به عنوان قدیمی ترین صندوق های سرمایه گذاری با ایجاد بازدهی جذاب برای سرمایه گذاران همواره مورد توجه بوده اند لذا تامین سرمایه نوین با ایجاد سامانه جامع صندوق های سرمایه گذاری Nibmarket . com برای کلیه افراد راه حل های سرمایه گذاری متنوعی با مدیریت انواع مختلف از صندوق های سرمایه گذاری از طریق ایجاد امکان صدور و ابطال واحدهای صندوق های سرمایه گذاری ارایه نموده است.

تصویر مجوز
اطلاعات تماس
بخش مرکزی ، شهر تهران، امانیه ، بلوار نلسون ماندلا ، بن بست گل آذین ، پلاک -23
84341000 021
info@novinib.com
ساعت کاری: شنبه تا سه شنبه 7:30 الی 16:30- چهارشنبه 7:30 الی 15:30
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شرکت تامین سرمایه نوین می باشد.