درس های سرمایه گذاری که می توان از گیاهان آموخت

درس های سرمایه گذاری که می توان از گیاهان آموخت

نویسنده: واحد بازاریابی

مرکز آنلاین سرمایه گذاری نوین

تاریخ: 1399/1/16 14:21:37 تعداد بازدید: 669

درس های سرمایه گذاری که می توان از گیاهان آموخت

 

درخت های بامبو چینی گونه ی بی نظیری از گیاهان هستند و بر خلاف سایر گیاهان که به تدریج و به صورت خطی رشد میکنند، الگوی رشد متفاوتی دارند. از زمانی که بذر درخت بامبو چینی کاشته می شود تا 4 سال شاهد هیچ گونه رشدی نخواهیم بود ولی از سال پنجم در عرض 6 هفته تا ارتفاع 27 متر و به اندازه ی یک ساختمان چند طبقه در مرکز شهر رشد خواهند کرد. رشد نکردن درخت بامبو در چند سال اول نشان دهنده ی خراب بودن بذر کاشته شده توسط باغبان نیست در واقع آزمایشی است برای سنجش میزان صبر و شکیبایی او که ثمره ی آن را به خوبی در سال پنجم برداشت می کند و در واقع تلاش های باغبان در سال های ابتدایی کاشت بذر بی ثمر نیست بلکه موجب می شود تا بامبو ها ریشه های محکم و عمیقی در دل خاک داشته باشند و در سال های بعد به خوبی رشد کنند.

سرمایه گذاری در بورس نیز به همین صورت است؛ ممکن است شما با سرمایه گذاری مستقیم در بازار سهام تا مدتی شاهد رشد چشمگیر سهام یا دریافت سود و بازده مورد نظر نباشید اما در صورتی که تحلیل درست و مناسبی از سهام داشته باشید و مبنای دریافت اطلاعات خود را از منابع موثق قرار دهید در زمان مناسب بازده مورد نظر و پیش بینی شده را کسب خواهید کرد.

همانطور که می دانید بورس برای کسانی که دانش و زمان لازم برای سرمایه گذاری مستقیم در بازار سهام را ندارند راهکارهایی نظیر صندوق های سرمایه گذاری و سبدگردانی اختصاصی را  پیشنهاد می کند.

در علم باغبانی و کشاورزی برخی از گیاهان برای رشد به شرایط خاص آب و هوایی خاص و متفاوتی نیاز دارند از این رو در سرمایه گذاری و انتخاب نوع صندوق سرمایه گذاری نیز همین قانون وجود دارد که هرکس با توجه به شرایطی نظیر میزان ریسک پذیری و بازده، نوع صندوق سرمایه گذاری خود را انتخاب کند. همچنین برای جلوگیری از آفت در زمین های کشاورزی نیز کشاورزان اقدام به کاشت 2 نوع محصول متفاوت خواهند کرد و دقیقا همین شرایط در بازار سهام وجود دارد که برای کاهش ریسک حاصل از سرمایه گذاری نیز بهتر است سبدی متنوع از سهام داشته باشیم.

مقاله های پیشنهادی

هوش مالی

ادامه مطلب

راهکاری برای سرمایه گذاران علاقمند به بورس که دانش و مهارت لازم را برای حضور در این بازار ندارند

ادامه مطلب

مفهوم ارزش گذاری

ادامه مطلب
درباره ما

گروه تأمین سرمایه نوین به عنوان اولین بانک سرمایه گذاری کشور، با مشارکت بانکهای تجاری و هلدینگهای صنعتی مجوز فعالیت خود را در سال ۱۳۸۷ از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت نموده است. صندوق های سرمایه گذاری تحت مدیریت تامین سرمایه نوین به عنوان قدیمی ترین صندوق های سرمایه گذاری با ایجاد بازدهی جذاب برای سرمایه گذاران همواره مورد توجه بوده اند لذا تامین سرمایه نوین با ایجاد سامانه جامع صندوق های سرمایه گذاری Nibmarket . com برای کلیه افراد راه حل های سرمایه گذاری متنوعی با مدیریت انواع مختلف از صندوق های سرمایه گذاری از طریق ایجاد امکان صدور و ابطال واحدهای صندوق های سرمایه گذاری ارایه نموده است.

تصویر مجوز
اطلاعات تماس
بخش مرکزی ، شهر تهران، امانیه ، بلوار نلسون ماندلا ، بن بست گل آذین ، پلاک -23
84341000 021
info@novinib.com
ساعت کاری: شنبه تا سه شنبه 7:30 الی 16:30- چهارشنبه 7:30 الی 15:30
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شرکت تامین سرمایه نوین می باشد.