چند درس سرمایه گذاری از وارن بافت

چند درس سرمایه گذاری از وارن بافت

نویسنده: واحد بازاریابی

چند درس سرمایه گذاری از وارن بافت

تاریخ: 1398/9/9 11:17:22 تعداد بازدید: 183

1-اگر چیز هایی که لازم ندارید را خریداری کنید، به زودی مجبور می شوید چیزاهایی که احتیاج دارید را بفروشید.

برای داشتن پس انداز بیشتر حتما لازم نیست که بیشتر کار کنید یا شغل دوم داشته باشید بلکه میتوانید برنامه ی هزینه ایی مناسب برای خود تدوین کنید تا از خرید لوازم غیر ضروری اجتناب کنید.

برای سرمایه گذاری موفق باید محتاط بود. خرج کردن عاقلانه به معنی خساست نیست بلکه به این معنی است که باید هوشمندانه برای سرمایه گذاری یا حتی هزینه کردن، تصمیم گیری کنیم.

2- قیمت آن چیزی است که شما پرداخت می کنید و ارزش آن چیزی است که بدست می آورید.

در بیشتر موارد قیمت سهام توسط رفتارهای احساسی و  هیجانات لحظه ای سهامداران تعیین می شود و این قیمت الزاما بر اساس سودآوری و ارزش آن شرکت محاسبه نمی شود. دیدگاه وارن بافت بر این امر تاکید دارد که بهتر است سهام هایی را خریداری کنیم که قیمت آنها از ارزش آنها کمتر است.

3-ضرر را کم کنید

اغلب اوقات عملکرد سرمایه گذاران را بر اساس بازده آنها تعیین می کنند در صورتی که در بعضی از موارد سرمایه گذاران باید تلاش کنند تا میزان ضرر را کاهش دهند. در واقع اولین اصل برای سرمایه گذاران حفظ سرمایه است و طبیعتا در این شرایط، بازده مناسبی در سرمایه گذاری خواهید داشت. همانطور که وارن بافت می گوید: قانون شماره 1: هر گز پول خود را از دست ندهید و قانون شماره 2: هرگز قانون اول را فراموش نکنید.

دریافت مشاوره رایگان از متخصصین سرمایه گذاري

دسته بندی

مقاله های پیشنهادی

درس هایی برای سرمایه گذاران(1)

ادامه مطلب

چرا خانم ها شیوه های سرمایه گذاری متفاوتی دارند و چگونه میتوانند در سرمایه گذاری بهتر عمل کنند

ادامه مطلب

دلایلی که ممکن است سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری را به حضور مستقیم در بورس ترجیح دهید.

ادامه مطلب
درباره ما

گروه تأمین سرمایه نوین به عنوان اولین بانک سرمایه گذاری کشور، با مشارکت بانکهای تجاری و هلدینگهای صنعتی مجوز فعالیت خود را در سال ۱۳۸۷ از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت نموده است. صندوق های سرمایه گذاری تحت مدیریت تامین سرمایه نوین به عنوان قدیمی ترین صندوق های سرمایه گذاری با ایجاد بازدهی جذاب برای سرمایه گذاران همواره مورد توجه بوده اند لذا تامین سرمایه نوین با ایجاد سامانه جامع صندوق های سرمایه گذاری Nibmarket . com برای کلیه افراد راه حل های سرمایه گذاری متنوعی با مدیریت انواع مختلف از صندوق های سرمایه گذاری از طریق ایجاد امکان صدور و ابطال واحدهای صندوق های سرمایه گذاری ارایه نموده است.

تصویر مجوز
اطلاعات تماس
بخش مرکزی ، شهر تهران، امانیه ، بلوار نلسون ماندلا ، بن بست گل آذین ، پلاک -23
84341000 021
info@novinib.com
ساعت کاری: شنبه تا سه شنبه 7:30 الی 16:30- چهارشنبه 7:30 الی 15:30
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شرکت تامین سرمایه نوین می باشد.