چگونه ریسک سرمایه گذاری را ارزیابی و مدیریت کنیم!

چگونه ریسک سرمایه گذاری را ارزیابی و مدیریت کنیم!

نویسنده: واحد بازاریابی

چگونه ریسک سرمایه گذاری را ارزیابی و مدیریت کنیم!

تاریخ: 1398/9/4 10:37:10 تعداد بازدید: 341

چگونه ریسک سرمایه گذاری را ارزیابی و مدیریت کنیم!به عنوان یک سرمایه گذار، یکی از مهم ترین اهداف ما از سرمایه گذاری اطمینان پیدا کردن از این امر است که به یک هدف مالی برنامه‌ریزی شده در آینده دست پیدا کنیم. این هدف می تواند پس انداز کافی برای دوران بازنشستگی، خرید خانه، راه اندازی کسب و کار و ... باشد که نگرانی امروز ما، نرسیدن به این اهداف است. حالا این ما هستیم که تصمیم میگیریم برای آنکه احتمال دستیابی به این اهداف را افزایش دهیم، چه رویکردی را در پیش بگیریم.

اولین ریسک در سرمایه گذاری، عدم اطلاعات کافی از روش های سرمایه گذاری است. حتی اگر سرمایه گذار یکی از شیوه های سرمایه‌گذاری بدون ریسک مثل سرمایه گذاری در سپرده بانکی و اوراق مشارکت را نیز انتخاب کند باز هم ممکن است با مشکلاتی همراه باشد. پس اولین گام برای مدیریت ریسک سرمایه گذار، کسب اطلاعات کافی از منابع معتبر در خصوص شیوه های سرمایه گذاری با توجه به مبلغ و نوع سرمایه گذاری است.

دومین ریسک در سرمایه گذاری عدم توجه به تورم است. همیشه در سرمایه گذاری باید این نکته را در نظر بگیرید که آیا نرخ سود حاصل از سرمایه گذاری از نرخ تورم بیشتر است یا خیر؟! اگر عامل تورم در ارزیابی شیوه های سرمایه گذاری و نرخ سود هریک از انها در نظر گرفته نشود، سرمایه گذاری ارزشمندی در انتظار ما نیست.

برای دستیابی به یک هدف مالی خاص و انتخاب بهترین شیوه ی سرمایه گذاری باید به 3 سوال اصلی پاسخ دهیم:

1-می خواهیم چقدر سرمایه گذاری کنیم؟

2-چه مقدار بازده خالص از این سرمایه گذاری انتظار داریم؟

3- میخواهیم چه مدت سرمایه گذاری کنیم؟

ما باید بین هدف، توانایی سرمایه گذاری، انتخاب درست از بین گزینه های سرمایه گذاری و دوره زمانی تعادل برقرار کنیم و گزینه ای را انتخاب کنیم که برای ما مناسب باشد.

اما سرمایه گذاری با ریسک هایی نظیر عدم دستیابی به بازده مورد انتظار و حتی ریسک از بین رفتن سرمایه نیز همراه است که اصلی‌ترین شیوه ی مدیریت آن، مشورت با افراد متخصص و بهره مندی از خدمات سبدگردانی و صندوق های سرمایه گذاری با نهادهای مالی معتبر می باشد.

مقاله های پیشنهادی

چشم انداز مالی برای سرمایه گذاران در زمان شیوع بیماری کرونا

ادامه مطلب

به صورت مدام ارزش پرتفوی خود را چک نکنید!

ادامه مطلب

درس های سرمایه گذاری که می توان از گیاهان آموخت

ادامه مطلب
درباره ما

گروه تأمین سرمایه نوین به عنوان اولین بانک سرمایه گذاری کشور، با مشارکت بانکهای تجاری و هلدینگهای صنعتی مجوز فعالیت خود را در سال ۱۳۸۷ از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت نموده است. صندوق های سرمایه گذاری تحت مدیریت تامین سرمایه نوین به عنوان قدیمی ترین صندوق های سرمایه گذاری با ایجاد بازدهی جذاب برای سرمایه گذاران همواره مورد توجه بوده اند لذا تامین سرمایه نوین با ایجاد سامانه جامع صندوق های سرمایه گذاری Nibmarket . com برای کلیه افراد راه حل های سرمایه گذاری متنوعی با مدیریت انواع مختلف از صندوق های سرمایه گذاری از طریق ایجاد امکان صدور و ابطال واحدهای صندوق های سرمایه گذاری ارایه نموده است.

تصویر مجوز
اطلاعات تماس
بخش مرکزی ، شهر تهران، امانیه ، بلوار نلسون ماندلا ، بن بست گل آذین ، پلاک -23
84341000 021
info@novinib.com
ساعت کاری: شنبه تا سه شنبه 7:30 الی 16:30- چهارشنبه 7:30 الی 15:30
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شرکت تامین سرمایه نوین می باشد.