آیا بورس فقط جای افراد متخصص و حرفه ای است؟

آیا بورس فقط جای افراد متخصص و حرفه ای است؟

نویسنده: واحد بازاریابی

آیا بورس فقط جای افراد متخصص و حرفه ای است؟

تاریخ: 1398/9/2 08:25:09 تعداد بازدید: 481

آیا بورس فقط جای افراد متخصص و حرفه ای است؟یکی از جذابیت های بازار بورس و اوراق بهادار، انعطاف پذیری آن برای حضور اقشار مختلف جامعه با تخصص و حرفه های متفاوت است. پرواضح است که بازار بورس نیز همانند سایر حوزه های اقتصادی کشور توسط سازمان ها و افراد متخصص و حرفه ای اداره میشود. با وجود اینکه افراد آموزش دیده و متخصص در این بازار به صورت حرفه ای کار می کنند اما ساختار ارائه ی خدمات در بازار بورس و اوراق بهادار به گونه ای می باشد که میتواند پاسخگوی ارائه خدمات به افرادی باشد که تخصص لازم و حتی وقت کافی برای حضور در آن را ندارند اما نسبت به سرمایه گذاری و سودآوری مشتاق هستند.

در واقع افراد ریسک گریزی که دانش کافی برای حضور در بازار بورس ندارند، با خرید اوراق مشارکت و اوراق اجاره که سود ثابت تضمین شده دارند میتوانند در بازار بورس سرمایه گذاری کنند. البته سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری (که با توجه به نرخ سود و میزان ریسک انواع مختلفی دارند) نیز نیاز به اطلاعات تخصصی ندارد اما اگر سرمایه گذاران از دانش اندکی در خصوص این بازار بهره مند باشند می توانند با مقایسه ی صندوق های سرمایه گذاری نسبت به انتخاب بهترین صندوق تصمیم بگیرند. لازم به ذکر است که اغلب شرکت های ارائه دهنده خدمات صندوق های سرمایه گذاری، امکان برقراری ارتباط و ارائه ی مشاوره به داوطلبان سرمایه گذاری را برقرار کرده اند. سبد گردانی اختصاصی نیز نوعی دیگر از خدمات بازار بورس و اوراق بهادار است که از نظر میزان ریسک، بازده، مبلغ سرمایه گذاری اولیه و مدت زمان سرمایه گذاری با صندوق های سرمایه گذاری متفاوت هستند؛ این خدمات توسط نهادهای مالی با مجوز سازمان بورس و اوراق بهادار و توسط متخصصان و افراد صاحب صلاحیت به مخاطبان عرضه می شود.

برای سرمایه گذاری و خرید سهام شرکت ها به صورت مستقیم در بازار بورس احتیاج به دانش کافی در این بازار است و صرفا افرادی که مفاهیم و اصول اولیه این بازار و تخصص لازم برای تحلیل اطلاعات جهت تصمیم گیری خرید و فروش سهام را دارند می توانند در این بازار فعالیت کنند و همچنین سرمایه گذاری در ابزارها با ریسک بالا نظیر قرارداد های آتی نیز صرفا توسط متخصصان انجام می شود.

مقاله های پیشنهادی

چشم انداز مالی برای سرمایه گذاران در زمان شیوع بیماری کرونا

ادامه مطلب

به صورت مدام ارزش پرتفوی خود را چک نکنید!

ادامه مطلب

درس های سرمایه گذاری که می توان از گیاهان آموخت

ادامه مطلب
درباره ما

گروه تأمین سرمایه نوین به عنوان اولین بانک سرمایه گذاری کشور، با مشارکت بانکهای تجاری و هلدینگهای صنعتی مجوز فعالیت خود را در سال ۱۳۸۷ از سازمان بورس و اوراق بهادار دریافت نموده است. صندوق های سرمایه گذاری تحت مدیریت تامین سرمایه نوین به عنوان قدیمی ترین صندوق های سرمایه گذاری با ایجاد بازدهی جذاب برای سرمایه گذاران همواره مورد توجه بوده اند لذا تامین سرمایه نوین با ایجاد سامانه جامع صندوق های سرمایه گذاری Nibmarket . com برای کلیه افراد راه حل های سرمایه گذاری متنوعی با مدیریت انواع مختلف از صندوق های سرمایه گذاری از طریق ایجاد امکان صدور و ابطال واحدهای صندوق های سرمایه گذاری ارایه نموده است.

تصویر مجوز
اطلاعات تماس
بخش مرکزی ، شهر تهران، امانیه ، بلوار نلسون ماندلا ، بن بست گل آذین ، پلاک -23
84341000 021
info@novinib.com
ساعت کاری: شنبه تا سه شنبه 7:30 الی 16:30- چهارشنبه 7:30 الی 15:30
کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به شرکت تامین سرمایه نوین می باشد.